İmamoğlu: Bana ‘Ekrem Abi’ diyorlar ya, gerisi boş…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 280 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek olan “Maltepe Çınar Mahallesi Sosyal Merkezi”nin temelini attı.

Temel atma töreni; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen ve Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel’in ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.  Yeni yatırımlar ve icraatlar yapmaya devam ettiklerini belirten İmamoğlu, “Sizleri daha iyi hizmetlerle buluşturmak için, her konuda adım atmaya devam ediyoruz. Burada tek amacımız, vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak. Bu amaçla, çok yönlü belediyeciliği sizlerle buluşturmak istiyoruz. Her konuda bir ihtiyacı tamamlayan, bir eksiği tamamlayan ya da bir sorunu çözen, çok yönlü bir belediyecilik gayretimiz var” dedi.

“ÇALIŞMAKTAN YORULMAYACAĞIZ”

İstanbul için çok fazla çalışmanın mecburiyet olduğunu bildiklerinin altını çizen İmamoğlu, “16 milyona hizmet ediyoruz. Ve tempomuz yüksek olacak, göreceksiniz. Sizleri açılışlara, temel atma törenlerine, hizmetlerimizle buluşturmaya sıklıkla davet edeceğiz. Siz gelmekten yorulur musunuz bilmiyorum ama biz çalışmaktan yorulmayacağız. Tempomuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Vatandaşımızın hizmetkarı olduğumuzun farkında olacağız. Biliyoruz ki durmadan çalışırsak, milletimize hizmetin hakkını vermiş oluruz. Biliyoruz ki durmadan çalışırsak, İstanbul’umuz gelişmeye devam edecek. O bakımdan yeni yatırımlarla her daim tam yol ileri demeye devam edeceğiz” diye  konuştu.

“PARTİZANLIK YAPMADAN HİZMET SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İmamoğlu özetle şunları söyledi:

*Partizanlık yapmadan, hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden, özellikle yaş almış büyüklerimize hizmeti önceleyerek, onlara vefa borcunu ödeyen bir nesil olma gayretiyle, işlerimizi ihmal etmeden başarılı olmaya ve hizmet sunmaya devam edeceğiz. Merkezimizde; Alzheimer Gündüz Yaşam Evi, Yuvamız İstanbul, İBB Kadın birimi ve otoparkımız olacak.

*Alzheimerın dönemin önemli bir problemi olduğunu biliyoruz. Burada destek alan hastalarımız ve yakınlarımızı, özellikle nitelikli insanlarla, nitelik hekimlerle, uzmanlarla burada buluşturmayı hedefliyoruz.

*Burada bir de kreşimizin olması, elbette beni çok mutlu ediyor. İstanbul’a her kazandırdığımız yeni bir Yuvamız İstanbul’un, İstanbul’un geleceğinin ve ülkemizin geleceğinin teminatı olduğunun farkındayız.

*Çocuklarımız için ne yapsak, az. Bunların devamını da yapacağız. Göreceksiniz; 100-150 demeden, yüzlerce ‘Yuvamız’ markasını sizlerle buluşturmanın gayreti içerisinde olacağız.

“BANA EKREM ABİ DİYORLAR YA…”

İmamoğlu konuşurken tören alanının karşısında bulunan okuldan çıkan öğrenciler de temel atma törenine gelerek sevgi gösterisinde bulundular.

Çocukları gören İmamoğlu “Çocuklar, afişlerle bizi karşıladınız. Helal olsun size. Okulumuzun çocukları dayanamadı aşağıya indiler. Onları yanaklarından öpüyorum. Her projemizde mutlaka çocuklarımız da var, kadınlar var, gençler var. İnşallah o çocuklarımızın her daim hakkını vereceğim, hakkını vermekle onur duyacağım bir duygu var. O da ne biliyor musunuz? Bana ‘Ekrem Abi’ diyorlar ya; gerisi boş. Bana o yetiyor. ‘Başkanım’ lafının çok ötesinde bir duygu bu” dedi.

Konuşmaların ardından butonlara basılarak, Maltepe Çınar Mahallesi Sosyal Merkezi’nin temeline ilk harç döküldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir